TWOJE DZIECKO MA KATAR?

CHODŹ, ZRÓB ZE MNĄ KĄPIEL

Zobacz teraz

WZMACNIAJ ODPORNOŚĆ naturalnie

DLA DZIECI 3+ I STARSZYCH

Zobacz teraz

Promocje
Kąpiel pielęgnacyjna 60g CZERWONY MAK - DRESDNER ESSENZ
Kąpiel pielęgnacyjna 60g CZERWONY MAK - DRESDNER ESSENZ

5,00 zł

Cena regularna: 8,99 zł

szt.
MÓJ MAŁY CZAS NA KAWĘ - peeling do ciała 40g - DRESDNER ESSENZ
MÓJ MAŁY CZAS NA KAWĘ - peeling do ciała 40g - DRESDNER ESSENZ

5,00 zł

Cena regularna: 9,00 zł

szt.
PRE ORDER - Przepis na KĄPIEL BĄDŹ ZDRÓW - maluch 6mcy - MINI EBOOK
PRE ORDER - Przepis na KĄPIEL BĄDŹ ZDRÓW - maluch 6mcy - MINI EBOOK

9,99 zł

Cena regularna: 27,00 zł

szt.
AROMA BOOSTER - zestaw kąpielowy 3x20ml - DRESDNER ESSENZ
AROMA BOOSTER - zestaw kąpielowy 3x20ml - DRESDNER ESSENZ

21,00 zł

Cena regularna: 39,00 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
HISTORIA MARKI DRESDNER ESSENZ - Li-iL

 

Od ponad stu lat ludzie rozpływają się w naszej wizji zdrowia.

 

Na początku XX wieku

Drezno znajdowało się w samym centrum niemieckiej rewolucji w podejściu do leczenia. Skóra, największy organ ludzkiego ciała, stała się głównym tematem w naukowej debacie. Pomimo tego, esencje do kąpieli wciąż stosowane były bez dostatecznej wiedzy o ich składzie oraz o odpowiedniej długości zażywania kąpieli czy temperaturze wody.

 

1910 r.

Pewnego dnia, podczas pobytu w uzdrowisku, Richard Carl Pittlik spełnił swoje marzenie o byciu pierwszą osobą, która stworzy przystosowane do indywidualnych potrzeb i przetestowane klinicznie produkty medyczne do kąpieli przy użyciu wyłącznie naturalnych składników aktywnych. W 1910 r. Pittlik założył firmę Li-iL Deutsche Arzneimittelwerke (Niemieckie Zakłady Farmaceutyczne) w Dreźnie. Nazwa Li-iL powstała z połączenia słowa lit, substancji nośnej olejków eterycznych, oraz ilatum, łacińskiego słowa oznaczającego zasadę ruchu od zewnątrz do wewnątrz.

Lata 1920–1929

Wraz z innymi naukowcami, dr Rose, dr Bergmann oraz specjalistą ds. metabolizmu, dr Rutz, Pittlik poprawił skuteczność kąpieli medycznych dzięki skomplikowanym procedurom badawczym, dokonując tym samym ogromnego przełomu naukowego. Kąpiele tlenowe „Dr Bergmann Sauerstoffbad”, kąpiele stymulujące krążenie „Tripanat” oraz kąpiele o zastosowaniu ginekologicznym „Damana” zaczęto wykorzystywać do specjalistycznych zastosowań medycznych. Zespół natychmiast skupił się na dopracowaniu kąpieli przeznaczonych do leczenia reumatyzmu i dolegliwości skórnych, a także do pielęgnacji stóp i ciała. Ze względu na ciągły rozwój firmy pojawiła się potrzeba zmiany siedziby na większą. Firma Li-iL przeniosła się do budynku na ulicy Leipziger Strasse (Drezno), który do dnia dzisiejszego stanowi siedzibę i miejsce produkcji firmy. Opracowywano coraz więcej produktów, po czym prezentowano je na arenie międzynarodowej. W 1926 r., w ramach Targów Zdrowia, Spraw Społecznych i Wychowania Fizycznego, firma została nagrodzona Złotym Medalem miasta Düsseldorf.

 

Lata 1930–1939

Dr Ernestine Gabriele Böhme i dr Josef Osterroth przejęli Li-iL tuż po przedwczesnej śmierci Richarda Carla Pittlika, założyciela firmy. Firma poszerzyła swoją ofertę o maści, takie jak Caphoderm i Tussidermil, które zaczęły być używane przez ponad 6 000 lekarzy, szpitali i sanatoriów. Leczenie przy użyciu produktów Li-iL było wspierane i opłacane przez zakłady ubezpieczeń zdrowotnych i instytucje opieki społecznej.

Lata 1940–1949

Chociaż Drezno bardzo dotkliwie odczuło skutki II wojny światowej, siedziba Li-iL została nienaruszona. Dr Böhme i jej pracownicy natychmiast wznowili produkcję – chociaż asortyment zmniejszył się o połowę.

Lata 1950–1959

Lata 50. to stałe poszerzanie asortymentu produktów oraz liczne zgłoszenia nowych znaków towarowych.

Lata 1960–1969

Środowisko biznesowe w Niemczech Wschodnich (NRD) stanęło w obliczu pogarszającej się sytuacji wewnątrz kraju, a Li-iL borykało się z niedoborami surowców i naciskami politycznymi. Mimo to dr Böhme dźwignęła ciężar i posunęła firmę do przodu.

Lata 1970–1979

Wbrew licznym protestom firma Li-iL została przymusowo znacjonalizowana i włączona do państwowego przedsiębiorstwa VEB Arzneimittelwerk Dresden, będącego częścią koncernu GERMED. W wyniku tej restrukturyzacji poziom produkcji drastycznie wzrósł. Ograniczono tym samym badania nad nowymi produktami. Firma Li-iL zaczęła również produkować tzw. chemię wysokowartościową, czyli specjalistyczne środki wykorzystywane w przemyśle chemicznym. Skupiono się na utrzymaniu stosunków handlowych z Europą Wschodnią, Afryką i Bliskim Wschodem, dzięki czemu produkty Li-iL cieszyły się niezwykłą popularnością właśnie na tych obszarach. Przeprowadzano badania nad różnej maści substancjami medycznymi w celu uzyskania głębszej wiedzy naukowej o ich właściwościach i poprawienia ich działania farmaceutycznego.

 

 

Lata 1980–1989

Wraz z upadkiem muru berlińskiego nastąpiła dramatyczna zmiana sytuacji politycznej w NRD, która stwarzała warunki dla zupełnie nowych możliwości.

Lata 1990–1999

Dla wielu przedsiębiorstw z NRD zjednoczenie Niemiec stanowiło symboliczny początek walki o przetrwanie. Tylko nielicznym udało się odnaleźć w nowo zastałych warunkach gospodarczych. To dzięki zaangażowaniu i zaufaniu nowych właścicieli, którzy ze względu na rodzinne konotacje Drezno darzyli szczególnym uczuciem przywiązania, firma Li-iL zdołała przetrwać. Rodzinna firma HOLTSCH Medizinprodukte GmbH z siedzibą w Taunusstein przejęła Li-iL w ramach reprywatyzacji przeprowadzanej przez niemiecki Urząd Powierniczy Truehand. Znaczną część środków firma zainwestowała w modernizację i powiększenie zakładów produkcyjnych i laboratoriów. Skoncentrowano się na opracowaniu nowych produktów. Tak powstała marka kosmetyczna DRESDNER ESSENZ®. Pierwszymi produktami były kosmetyczne płyny i pudry do kąpieli oraz produkty zapachowe do saun, które zostały opracowane w oparciu o istniejącą wiedzę i najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie pielęgnacji ciała. Dzięki zmaganiom Li-iL marka DRESDNER ESSENZ® ugruntowała się na rynku zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.

Lata 2000–2009

Firma Li-iL opracowała szeroką gamę nowych produktów. Obok standardowych wyrobów farmaceutycznych, rozpoczęto sprzedaż produktów wellness marki DRESDNER ESSENZ®, takich jak kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji ciała, produkowanych przy użyciu tradycyjnych ziół leczniczych. Sprzedawano sole i płyny do kąpieli oraz najwyższej jakości olejki i balsamy do ciała. Co więcej, utworzono specjalną serię dla dzieci DIRTY BIRDIE®. Produkty DRESDNER ESSENZ® pojawiły się na większości rynków europejskich, a także w Japonii, Korei Południowej i Ameryce Północnej. Znaczne nakłady finansowe, modernizacja linii produkcyjnej i rozbudowa laboratoriów towarzyszące wypuszczeniu serii marki DRESDNER ESSENZ® przełożyły się na poważny wzrost popytu na produkty Li-iL.

Lata 2010–2019

W 2010 r. firma Li-iL obchodziła 100-lecie wynalezienia sposobu na efektywne wykorzystanie właściwości leczniczych wyciągów ziołowych w swoich produktach do kąpieli. W 2016 r. marka DRESDNER ESSENZ® wprowadziła na rynek nową serię certyfikowanych i wegańskich kosmetyków naturalnych NATRUE. Produkty DIRTY BIRDIE® uzyskały certyfikaty wegański i NATRUE. W duchu filozofii założyciela firmy, Richarda Carla Pittlika, zawsze upewniamy się, aby nasze surowce były pochodzenia roślinnego. Nasz asortyment produktów podlega ścisłej kontroli. Zawsze pracujemy nad poprawą jakości.

 

2019

DRESSDNER ESSENZ rozwija linię produktów EASY MIND , która w całości poświęcona jest tematyce uważności. Idzie to w parze z innowacją produktową medytacji w kąpieli. Kod QR na wannie pielęgnacyjnej umożliwia wysłuchanie medytacji dostosowanej do sytuacji podczas kąpieli, na temat miłości własnej, odpuszczania i dobrego snu. EASY MIND ma własną stronę internetową pod adresem www.easy-mind.info 

 

2020

Rok 2020 to przede wszystkim środowisko. DRESDNER ESSENZ przekształca wszystkie przepisy na „bez mikroplastików”. Do tej pory tylko kilka produktów zawierało płynne mikrodrobiny. 

Wiosną nowa linia kosmetyków naturalnych NEED YOU! została uruchomiona, która we współpracy z organizacją Wilderness International przeznacza część wpływów produktowych na ochronę lasów i sadzenie drzew.

Logo DRESSDNER ESSENZ pojawia się w nowej odsłonie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium