Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Linia kosmetyków DIRTY BIRDIE (DRECKSPATZ) powstała z myślą o delikatnej skórze dziecka. Produkty tej linii mienią się kolorami, sprawiają wiele radości, cudownie pachną i delikatnie się pienią. To również kosmetyki naturalne, które są zdrowe dla skóry dziecka i przyjazne środowisku. Wszystkie produkty DRECKSPATZ są w 100% wegańskie i mają znak NATRUE, którym opatrzone są certyfikowane kosmetyki naturalne. Wśród wysokiej jakości kosmetyków naturalnych dla dzieci, nasza pełna fantazji i wszechstronna seria produktów pielęgnacyjnych i kąpielowych DRECKSPATZ, to prawdziwy unikat. Sięgając po kosmetyki DRECKSPATZ, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Do każdego produktu dołączona jest zabawna i pouczająca opowieść, dzięki której maluszek będzie mógł poznać przygody, jakie przeżywa tytułowy bohater Dreckspatz ze swoimi przyjaciółmi.

Produkty linii DRECKSPATZ zawierają mieszankę zapachową bazującą na naturalnych olejkach eterycznych, bogatych w olej sezamowy oraz proteiny pszeniczne, które chronią delikatną skórę dziecka. Nasze produkty nie tylko pięknie pachną, ale wykazują również właściwości aromaterapeutyczne. Przy wyborze kolorów i zapachów kierujemy się niezwykłą starannością
i przemyślaną koncepcją, co sprawia, że zapachy i kolory naszych produktów uzupełniają się
w działaniu. Oprócz saszetek, musujących i pieniących się płynów do kąpieli oferujemy również produkty pod prysznic dla najmłodszych.

 

Potrzeby delikatnej skóry dziecka

Skóra to największy narząd ludzkiego ciała. Warto pamiętać, że to właśnie u najmłodszych stosunek powierzchni skóry do masy ciała jest większy niż u dorosłych, co sprawia, że bardzo wiele substancji może przenikać w głąb ich skóry. Niezmiernie ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość produktów stosowanych do pielęgnacji skóry dziecka. Nie można przy tym zapominać, że skóra, oprócz funkcji sensorycznej, jest „odpowiedzialna” również za: termoregulację, ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym zarazków chorobotwórczych. Poza tym odgrywa szczególną rolę wprocesach metabolicznych. Istotne jest, aby otaczać skórę troskliwą opieką już od pierwszych dni życia.

Skóra dziecka jest delikatniejsza od skóry osoby dorosłej. Gruczoły potowe i łojowe nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a tym samym niedostatecznie wykształcona jest ochronna bariera hydrolipidowa – skóra dziecka może mieć skłonności do przesuszania się. Z tego względu
w przypadku dzieci często mówi się o skórze bardzo wrażliwej, której należy zapewnić szczególną ochronę nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Ochrona skóry dziecka

Do produkcji kosmetyków do kąpieli i pod prysznic marki Dresdner Essenz używamy delikatnych surfaktantów cukrowych i kokosowych jak również wartościowych składników pielęgnacyjnych, takich jak olej sezamowy i proteiny pszeniczne. Używając naszych saszetek do kąpieli, które powstały według tradycyjnej receptury – bazującej na naturalnych składnikach (soli morskiej
i skrobi ziemniaczanej) – zapewniasz skórze niezwykłe doznanie pielęgnacyjne.
Zachęcamy do stosowania produktów pielęgnacyjnych, które zostały dostosowane do specjalnych potrzeb wrażliwej skóry dziecka. Odradzamy natomiast sięganie po produkty dla dorosłych, które często zawierają wiele substancji perfumowanych.
Pielęgnacja skóry niemowlęcia jest stosunkowo „łatwa”, ponieważ niemowlęta do pewnego czasu czerpią ogromną radość z regularnych rytuałów pielęgnacyjnych. Może to jednak ulec zmianie u dzieci w wieku przedszkolnym. Regularna kąpiel z myciem włosów może stać się prawdziwą udręką dla rodziców. W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się nasze produkty. Przy ich produkcji zadbano o zapachy przyjazne dla dzieci, zabawne, kolorowe rysunki na opakowaniu, które zaciekawią każdego maluszka.

 

Aromaterapia

Koncepcja zapachu i koloru o właściwościach aromaterapeutycznych

Produkty Dreckspatz tworzymy w oparciu o koncepcję zapachu i koloru, korzystamy z założeń aromaterapii. Aromaterapia wywodzi się z zasad medycyny naturalnej i zakłada holistyczne działanie olejków eterycznych na ciało i duszę. Olejki eteryczne stosowane są w aromaterapii w celu poprawienia samopoczucia. Każdy zapach uaktywnia nie tylko nasz zmysł powonienia, ale rozbudza świat uczuć i określonych wspomnień, skojarzeń. Efekt zapachowy wzmacnia odpowiedni kolor opakowania i/lub dodatku do kąpieli.

 

Od którego roku życia można stosować produkty dla dzieci Dreckspatz?

Nasze pielęgnacyjne zestawy do kąpieli są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym (od ok. 3 roku życia).

Kwestia ta leży jednak w gestii rodzica. Uważamy, że skóra dziecka nie powinna być wystawiana na niepotrzebne działanie czynników zewnętrznych. Jeśli u dziecka rozpoznano problemy ze skórą, należy również w przypadku kosmetyków naturalnych, zwracać uwagę na produkty dostosowane do specjalnych potrzeb wrażliwej skóry, a najlepiej skonsultować wybór kosmetyku z lekarzem pediatrą. To prawda, że kosmetyki naturalne są nieco droższe. Używanie takich produktów niesie jednak ze sobą wiele dobrego – przy wyborze surowców naturalnych, z których powstają nasze produkty, kierujemy się surowymi kryteriami selekcji.

Aby zapewnić optymalną zabawę podczas kąpieli, Dresdner Essenz opracował wiele wspaniałych produktów kąpielowych o niezwykłym zapachu i wielu kolorach: malina, melon, lawenda, pomarańcza, tymianek… Już samo to jest powodem do tego, aby z radością wskoczyć do wanny. Podczas kąpieli można dodatkowo skorzystać z odpowiednich akcesoriów kąpielowych.

 

Kto nie powinien korzystać z naszych produktów?

Z naszych produktów nie powinny korzystać dzieci, u których stwierdzona została nadwrażliwość na jeden ze składników naszych płynów. Kąpieli z dodatkiem naszych produktów nie zaleca się również przy większych obrażeniach skórnych i ostrych chorobach bakteryjnych skóry, chorobach infekcyjnych z gorączką, osłabieniu mięśnia sercowego i przy nadciśnieniu.

 

Zabawa podczas kąpieli

• Pozwól dziecku wziąć ze sobą zabawkę do wanny. Sprawdzą się tutaj szczególnie łódki, foremki do przelewania wody, mała konewka lub lalka (najlepiej plastikowa).

• Nasze pieniące się płyny do kąpieli i żele pod prysznic 3w1 stwarzają zarazem okazję do wspaniałej zabawy: dmuchanie piany, formowanie różnych kształtów, korytarzy lub robienie brody z piany.

• Szczególną atrakcję stanowią pistolety i strzykawki na wodę do kąpieli w wannie. Miej jednak na uwadze, że podczas takiej zabawy część wody znajdzie się z pewnością poza wanną.

• Do każdego produktu Dreckspatz otrzymasz krótką opowieść przygodową, którą możesz przeczytać dziecku podczas kąpieli.

• Dodatkową atrakcję podczas zabawy przy kąpieli zapewnią zestawy podarunkowe Dreckspatz: kolorowa kostka dla dzieci pozwoli na eksperymentowanie z kolorami wody, a zabawny odgłos musującej tabletki w wodzie rozweseli każdego maluszka.

• Nie lada atrakcji dostarczy również produkt Dreckspatz w saszetkach Blubber; tworząc widoczne bąbelki przy rozpuszczaniu tabletki – z pewnością rozpromieni twarz dziecka.

Warto również – w razie potrzeby – spokojnie porozmawiać z dzieckiem i rozwiać jego ewentualne obawy. Przed prysznicem można sprawdzić temperaturę wody lub dać dziecku do ręki słuchawkę prysznicową. W ten sposób maluszek nabierze przekonania, że ma kontrolę nad tym, co się dzieje.

Pomocna okaże się także sucha myjka, którą dziecko może trzymać przy twarzy podczas spłukiwania piany, dzięki czemu woda nie będzie przedostawać się do oczu. Alternatywę stanowią również okulary do nurkowania. Ważne jest, aby używać specjalnego szamponu dla dzieci, takiego jak na przykład nasze żele pod prysznic 3w1. Łagodna receptura naszych produktów sprawia, że przedostanie się szamponu do oczu nie powoduje pieczenia, a włosy z łatwością się rozczesują.

Zadbaj przy myciu również o trochę zabawy. W trakcie spieniania włosów daj dziecku przykładowo lusterko, aby mogło przyglądać się tworzeniu zabawnych kształtów z piany.

 

Produkty marki Dresdner Essenz Naturell i Dreckspatz mają certyfikat NaTrue

 

Kosmetyki naturalne – co właściwie oznaczają?

Wielu konsumentów nie wie, że: termin „kosmetyki naturalne” nie został jednoznacznie prawnie określony i nadal nie jest prawnie chroniony. Wprawdzie podejmowane są starania zarówno ze strony Federalnego Ministerstwa Zdrowia jak i ze strony Rady Europejskiej, aby określić jasno pojęcie kosmetyki naturalne. Starania te jednak – jak dotychczas – nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.Na Wikipedii – największej encyklopedii online – możemy przeczytać, że: „mianem kosmetyków naturalnych określane są kosmetyki, które są przyjazne zarówno dla skóry i środowiska oraz są wyprodukowane z «naturalnych» surowców jak kosmetyki tradycyjne”. Ponadto w produkcji kosmetyków naturalnych uwzględniane jest holistyczne podejście, to znaczy, że nie bez znaczenia pozostają: pochodzenie i selekcja stosowanych surowców, ostrożne przetwarzanie, opakowanie dla gotowego produktu oraz stosunek do środowiska naturalnego osób zaangażowanych w proces produkcyjny.

 

Pojęcie „kosmetyki naturalne” nadal nie zostało zdefiniowane w sposób jednoznaczny, może ono budzić nie tylko wiele wątpliwości u konsumenta, ale i irytować samych producentów. Z tego względu stowarzyszenie NaTrue (The International Natural and Organic Cosmetics Association) postawiło sobie za zadanie ochronę i promowanie pojęcia kosmetyk naturalny na całym świecie. NaTrue to międzynarodowe stowarzyszenie kosmetyków naturalnych i organicznych non-profit. Marka stowarzyszenia ukształtowała się i zyskała uznanie na arenie międzynarodowej w 2008 roku. Znak NaTrue umieszczany jest na kosmetyku naturalnym, który spełnia surowe kryteria wyznaczone przez stowarzyszenie. W długotrwałym i rzetelnym procesie certyfikacji spełnianie kryteriów przez dany produkt sprawdzane jest przez niezależne instytucje. Kryteria wyznaczone przez NaTrue wykraczają poza wymagania ustawowe dotyczące kosmetyków.W przypadku składników jedynie zbliżonych do naturalnych wyznaczane są dokładne wartości graniczne dla uzyskania jak najbardziej naturalnych produktów. Kryteria wyznaczone przez NaTrue regulują nie tylko stosowanie konserwantów, emulgatorów lub barwników, ale również minimalne wymagania dotyczące produkcji jak również przetwarzania surowców kosmetycznych. Co oznacza świadomą rezygnację z organicznie syntetycznych barwników jak i substancji zapachowych, silikonu, parafiny i innych produktów naftowych. Mogą być natomiast stosowane naturalne surowce, takie jak oleje roślinne, tłuszcze i woski, wyciągi z ziół, woda kwiatowa i olejki eteryczne. Przestrzeganie podanych wymagań zapewniają ciągłe kontrole przeprowadzane przez niezależne instytucje. Natomiast przyznawany znak certyfikacyjny stanowi wyraźne potwierdzenie spełniania takich kryteriów. Producenci, którzy spełniają wszystkie wymagania, mogą opatrzyć opakowania swoich produktów znakiem NaTrue. Wszystkie nasze produkty NATURELL i DRECKSPATZ posiadają certyfikat NaTrue.

 

Linia produktów NATURELL i DRECKSPATZ jest wegańska i nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

 

Gwarantujemy, że:

  • do produkcji kosmetyków nie wykorzystujemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego;
  • używamy wyłącznie składników roślinnych lub na bazie roślin;
  • nie przeprowadzamy testów na zwierzętach na etapie tworzenia kosmetyku ani na gotowym produkcie kosmetycznym;
  • nie zlecamy również żadnych testów na zwierzętach w przypadku gotowych produktów jak i poszczególnych składników zawartych w kosmetykach*.

 

*Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest w Unii Europejskiej zabronione przepisami prawa.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Linia kosmetyków DIRTY BIRDIE (DRECKSPATZ) powstała z myślą o delikatnej skórze dziecka. Produkty tej linii mienią się kolorami, sprawiają wiele radości, cudownie pachną i delikatnie się pienią. To również kosmetyki naturalne, które są zdrowe dla skóry dziecka i przyjazne środowisku. Wszystkie produkty DRECKSPATZ są w 100% wegańskie i mają znak NATRUE, którym opatrzone są certyfikowane kosmetyki naturalne. Wśród wysokiej jakości kosmetyków naturalnych dla dzieci, nasza pełna fantazji i wszechstronna seria produktów pielęgnacyjnych i kąpielowych DRECKSPATZ, to prawdziwy unikat. Sięgając po kosmetyki DRECKSPATZ, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Do każdego produktu dołączona jest zabawna i pouczająca opowieść, dzięki której maluszek będzie mógł poznać przygody, jakie przeżywa tytułowy bohater Dreckspatz ze swoimi przyjaciółmi.

Produkty linii DRECKSPATZ zawierają mieszankę zapachową bazującą na naturalnych olejkach eterycznych, bogatych w olej sezamowy oraz proteiny pszeniczne, które chronią delikatną skórę dziecka. Nasze produkty nie tylko pięknie pachną, ale wykazują również właściwości aromaterapeutyczne. Przy wyborze kolorów i zapachów kierujemy się niezwykłą starannością
i przemyślaną koncepcją, co sprawia, że zapachy i kolory naszych produktów uzupełniają się
w działaniu. Oprócz saszetek, musujących i pieniących się płynów do kąpieli oferujemy również produkty pod prysznic dla najmłodszych.

 

Potrzeby delikatnej skóry dziecka

Skóra to największy narząd ludzkiego ciała. Warto pamiętać, że to właśnie u najmłodszych stosunek powierzchni skóry do masy ciała jest większy niż u dorosłych, co sprawia, że bardzo wiele substancji może przenikać w głąb ich skóry. Niezmiernie ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość produktów stosowanych do pielęgnacji skóry dziecka. Nie można przy tym zapominać, że skóra, oprócz funkcji sensorycznej, jest „odpowiedzialna” również za: termoregulację, ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym zarazków chorobotwórczych. Poza tym odgrywa szczególną rolę wprocesach metabolicznych. Istotne jest, aby otaczać skórę troskliwą opieką już od pierwszych dni życia.

Skóra dziecka jest delikatniejsza od skóry osoby dorosłej. Gruczoły potowe i łojowe nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a tym samym niedostatecznie wykształcona jest ochronna bariera hydrolipidowa – skóra dziecka może mieć skłonności do przesuszania się. Z tego względu
w przypadku dzieci często mówi się o skórze bardzo wrażliwej, której należy zapewnić szczególną ochronę nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Ochrona skóry dziecka

Do produkcji kosmetyków do kąpieli i pod prysznic marki Dresdner Essenz używamy delikatnych surfaktantów cukrowych i kokosowych jak również wartościowych składników pielęgnacyjnych, takich jak olej sezamowy i proteiny pszeniczne. Używając naszych saszetek do kąpieli, które powstały według tradycyjnej receptury – bazującej na naturalnych składnikach (soli morskiej
i skrobi ziemniaczanej) – zapewniasz skórze niezwykłe doznanie pielęgnacyjne.
Zachęcamy do stosowania produktów pielęgnacyjnych, które zostały dostosowane do specjalnych potrzeb wrażliwej skóry dziecka. Odradzamy natomiast sięganie po produkty dla dorosłych, które często zawierają wiele substancji perfumowanych.
Pielęgnacja skóry niemowlęcia jest stosunkowo „łatwa”, ponieważ niemowlęta do pewnego czasu czerpią ogromną radość z regularnych rytuałów pielęgnacyjnych. Może to jednak ulec zmianie u dzieci w wieku przedszkolnym. Regularna kąpiel z myciem włosów może stać się prawdziwą udręką dla rodziców. W takich sytuacjach pomocne mogą okazać się nasze produkty. Przy ich produkcji zadbano o zapachy przyjazne dla dzieci, zabawne, kolorowe rysunki na opakowaniu, które zaciekawią każdego maluszka.

 

Aromaterapia

Koncepcja zapachu i koloru o właściwościach aromaterapeutycznych

Produkty Dreckspatz tworzymy w oparciu o koncepcję zapachu i koloru, korzystamy z założeń aromaterapii. Aromaterapia wywodzi się z zasad medycyny naturalnej i zakłada holistyczne działanie olejków eterycznych na ciało i duszę. Olejki eteryczne stosowane są w aromaterapii w celu poprawienia samopoczucia. Każdy zapach uaktywnia nie tylko nasz zmysł powonienia, ale rozbudza świat uczuć i określonych wspomnień, skojarzeń. Efekt zapachowy wzmacnia odpowiedni kolor opakowania i/lub dodatku do kąpieli.

 

Od którego roku życia można stosować produkty dla dzieci Dreckspatz?

Nasze pielęgnacyjne zestawy do kąpieli są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym (od ok. 3 roku życia).

Kwestia ta leży jednak w gestii rodzica. Uważamy, że skóra dziecka nie powinna być wystawiana na niepotrzebne działanie czynników zewnętrznych. Jeśli u dziecka rozpoznano problemy ze skórą, należy również w przypadku kosmetyków naturalnych, zwracać uwagę na produkty dostosowane do specjalnych potrzeb wrażliwej skóry, a najlepiej skonsultować wybór kosmetyku z lekarzem pediatrą. To prawda, że kosmetyki naturalne są nieco droższe. Używanie takich produktów niesie jednak ze sobą wiele dobrego – przy wyborze surowców naturalnych, z których powstają nasze produkty, kierujemy się surowymi kryteriami selekcji.

Aby zapewnić optymalną zabawę podczas kąpieli, Dresdner Essenz opracował wiele wspaniałych produktów kąpielowych o niezwykłym zapachu i wielu kolorach: malina, melon, lawenda, pomarańcza, tymianek… Już samo to jest powodem do tego, aby z radością wskoczyć do wanny. Podczas kąpieli można dodatkowo skorzystać z odpowiednich akcesoriów kąpielowych.

 

Kto nie powinien korzystać z naszych produktów?

Z naszych produktów nie powinny korzystać dzieci, u których stwierdzona została nadwrażliwość na jeden ze składników naszych płynów. Kąpieli z dodatkiem naszych produktów nie zaleca się również przy większych obrażeniach skórnych i ostrych chorobach bakteryjnych skóry, chorobach infekcyjnych z gorączką, osłabieniu mięśnia sercowego i przy nadciśnieniu.

 

Zabawa podczas kąpieli

• Pozwól dziecku wziąć ze sobą zabawkę do wanny. Sprawdzą się tutaj szczególnie łódki, foremki do przelewania wody, mała konewka lub lalka (najlepiej plastikowa).

• Nasze pieniące się płyny do kąpieli i żele pod prysznic 3w1 stwarzają zarazem okazję do wspaniałej zabawy: dmuchanie piany, formowanie różnych kształtów, korytarzy lub robienie brody z piany.

• Szczególną atrakcję stanowią pistolety i strzykawki na wodę do kąpieli w wannie. Miej jednak na uwadze, że podczas takiej zabawy część wody znajdzie się z pewnością poza wanną.

• Do każdego produktu Dreckspatz otrzymasz krótką opowieść przygodową, którą możesz przeczytać dziecku podczas kąpieli.

• Dodatkową atrakcję podczas zabawy przy kąpieli zapewnią zestawy podarunkowe Dreckspatz: kolorowa kostka dla dzieci pozwoli na eksperymentowanie z kolorami wody, a zabawny odgłos musującej tabletki w wodzie rozweseli każdego maluszka.

• Nie lada atrakcji dostarczy również produkt Dreckspatz w saszetkach Blubber; tworząc widoczne bąbelki przy rozpuszczaniu tabletki – z pewnością rozpromieni twarz dziecka.

Warto również – w razie potrzeby – spokojnie porozmawiać z dzieckiem i rozwiać jego ewentualne obawy. Przed prysznicem można sprawdzić temperaturę wody lub dać dziecku do ręki słuchawkę prysznicową. W ten sposób maluszek nabierze przekonania, że ma kontrolę nad tym, co się dzieje.

Pomocna okaże się także sucha myjka, którą dziecko może trzymać przy twarzy podczas spłukiwania piany, dzięki czemu woda nie będzie przedostawać się do oczu. Alternatywę stanowią również okulary do nurkowania. Ważne jest, aby używać specjalnego szamponu dla dzieci, takiego jak na przykład nasze żele pod prysznic 3w1. Łagodna receptura naszych produktów sprawia, że przedostanie się szamponu do oczu nie powoduje pieczenia, a włosy z łatwością się rozczesują.

Zadbaj przy myciu również o trochę zabawy. W trakcie spieniania włosów daj dziecku przykładowo lusterko, aby mogło przyglądać się tworzeniu zabawnych kształtów z piany.

 

Produkty marki Dresdner Essenz Naturell i Dreckspatz mają certyfikat NaTrue

 

Kosmetyki naturalne – co właściwie oznaczają?

Wielu konsumentów nie wie, że: termin „kosmetyki naturalne” nie został jednoznacznie prawnie określony i nadal nie jest prawnie chroniony. Wprawdzie podejmowane są starania zarówno ze strony Federalnego Ministerstwa Zdrowia jak i ze strony Rady Europejskiej, aby określić jasno pojęcie kosmetyki naturalne. Starania te jednak – jak dotychczas – nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.Na Wikipedii – największej encyklopedii online – możemy przeczytać, że: „mianem kosmetyków naturalnych określane są kosmetyki, które są przyjazne zarówno dla skóry i środowiska oraz są wyprodukowane z «naturalnych» surowców jak kosmetyki tradycyjne”. Ponadto w produkcji kosmetyków naturalnych uwzględniane jest holistyczne podejście, to znaczy, że nie bez znaczenia pozostają: pochodzenie i selekcja stosowanych surowców, ostrożne przetwarzanie, opakowanie dla gotowego produktu oraz stosunek do środowiska naturalnego osób zaangażowanych w proces produkcyjny.

 

Pojęcie „kosmetyki naturalne” nadal nie zostało zdefiniowane w sposób jednoznaczny, może ono budzić nie tylko wiele wątpliwości u konsumenta, ale i irytować samych producentów. Z tego względu stowarzyszenie NaTrue (The International Natural and Organic Cosmetics Association) postawiło sobie za zadanie ochronę i promowanie pojęcia kosmetyk naturalny na całym świecie. NaTrue to międzynarodowe stowarzyszenie kosmetyków naturalnych i organicznych non-profit. Marka stowarzyszenia ukształtowała się i zyskała uznanie na arenie międzynarodowej w 2008 roku. Znak NaTrue umieszczany jest na kosmetyku naturalnym, który spełnia surowe kryteria wyznaczone przez stowarzyszenie. W długotrwałym i rzetelnym procesie certyfikacji spełnianie kryteriów przez dany produkt sprawdzane jest przez niezależne instytucje. Kryteria wyznaczone przez NaTrue wykraczają poza wymagania ustawowe dotyczące kosmetyków.W przypadku składników jedynie zbliżonych do naturalnych wyznaczane są dokładne wartości graniczne dla uzyskania jak najbardziej naturalnych produktów. Kryteria wyznaczone przez NaTrue regulują nie tylko stosowanie konserwantów, emulgatorów lub barwników, ale również minimalne wymagania dotyczące produkcji jak również przetwarzania surowców kosmetycznych. Co oznacza świadomą rezygnację z organicznie syntetycznych barwników jak i substancji zapachowych, silikonu, parafiny i innych produktów naftowych. Mogą być natomiast stosowane naturalne surowce, takie jak oleje roślinne, tłuszcze i woski, wyciągi z ziół, woda kwiatowa i olejki eteryczne. Przestrzeganie podanych wymagań zapewniają ciągłe kontrole przeprowadzane przez niezależne instytucje. Natomiast przyznawany znak certyfikacyjny stanowi wyraźne potwierdzenie spełniania takich kryteriów. Producenci, którzy spełniają wszystkie wymagania, mogą opatrzyć opakowania swoich produktów znakiem NaTrue. Wszystkie nasze produkty NATURELL i DRECKSPATZ posiadają certyfikat NaTrue.

 

Linia produktów NATURELL i DRECKSPATZ jest wegańska i nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

 

Gwarantujemy, że:

  • do produkcji kosmetyków nie wykorzystujemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego;
  • używamy wyłącznie składników roślinnych lub na bazie roślin;
  • nie przeprowadzamy testów na zwierzętach na etapie tworzenia kosmetyku ani na gotowym produkcie kosmetycznym;
  • nie zlecamy również żadnych testów na zwierzętach w przypadku gotowych produktów jak i poszczególnych składników zawartych w kosmetykach*.

 

*Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest w Unii Europejskiej zabronione przepisami prawa.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium